Haber

71 ilde eğitim 20 Şubat’ta başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başkanlığında Milli Eğitim Bakanlığı Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda  Deprem gündemiyle toplantı yapıldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen 11 ilin eğitim öğretim sürecine ilişkin gelişmeler ele alındı.

Toplantıya Bakan Özer’in yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı birim amirleri ve depremin olduğu 10 il dışında 71 ilin milli eğitim müdürleri katıldı.

Görüşmede Özer, il milli eğitim müdürlerine eksikliklerinin olup olmadığını sorarak, gerekli çalışmaların hızla yapılması talimatını verdi.

Milli eğitim müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Bakan Özer, illerde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Psiko-sosyal destek, oyun ve aktivite çadırları kuruldu

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Özer, 10 ildeki tüm çadır alanları ve toplanma yerlerinde çocuklara yönelik psiko-sosyal güçlendirme, oyun ve aktivite çadırları kurulduğuna dikkat çekerek, 2018 yılında olduğu gibi ilçe ve okul bazlı geçişin yapılacağını kaydetti. pandemi süreci.

71 ilde eğitim 20 Şubat’ta başlıyor

Bakan Özer, 71 ilde eğitimin 20 Şubat’ta başlayacağını belirterek, “Eğitimde ne kadar erken normalleşirsek, Türkiye’de normalleşme sürecini o kadar hızlı hızlandırırız. Şu anda eğitimin başlamasına odaklanmamız gerekiyor. 20 Şubat’ta 71 ilde eğitime başlayacağız.”terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu