Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş: ‘Afyonkarahisar’da 2023’te 49 bin 112 haneye 1.48 milyar lira yardım ulaştırdık’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal belediyecilik unsurlarını benimseyerek kimseyi geride bırakmama anlayışıyla hizmet sunduklarını belirterek, “Sosyal yardımlarımızla 2023 yılında Afyonkarahisar’da 49 bin 112 haneye ulaştık ve destek sağladık. 1.48 milyar lira yardım.”

Bakan Göktaş, Afyonkarahisar’da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılış töreninde konuşan Bakan Göktaş, sosyal belediyeciliğin önemine dikkat çekti. Bakan Göktaş, konuşmasında 2023 yılında Afyonkarahisar’da yapılan sosyal yardımlara da değinerek şunları söyledi:

“Sosyal belediyecilik ilkelerini benimseyerek kimseyi geride bırakmayan bir anlayışla hizmet sunuyoruz. Aynı şekilde devam edeceğiz. Afyonkarahisar’da 6 adet Sosyal Hizmet Merkezimiz (SHM) var. Toplam 43 bin haneye ulaştık. 2017 yılından itibaren ev ziyaretlerimizle 2023 yılında sosyal yardımlarımızla 49 bin 112 haneye ulaşacağız. Hanelere ulaşarak 1.48 milyar lira yardım sağladık. Şehrimizde de yatırımlarımıza devam ediyoruz. 1 Huzurevi için çalışmalarımız devam ediyor. 460 milyon lira tahsisli Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve 1 Çocuk Esirgeme Sitesi Bildiğiniz gibi gençlerimize müjde verdik. ‘Aile ve Gençlik’ Fonuna bugün bakanlığımızın internet sitesinden başvurular almaya başladık. . Tüm genç kardeşlerime hayırlı olsun” dedi.

“Afyonkarahisar’ın AK Parti ile devam edeceğini umuyorum”

Bakan Göktaş, AK Parti hükümetlerinin dezavantajlı gruplara verdiği destek ve yerel yönetimlerde kadınlara verdiği önemi belirterek, şöyle konuştu: “Biz tüm belediyelerle yakın çalışan bir bakanlığız. 81 ilde her vatandaşın yanındayız. 22 ilde her vatandaşın yanındayız. yılların tecrübesiyle yeni dönemde tüm şehirlerimizi Türk Asrına taşıyacağız.Bundaki emeğiniz ve çabanız çok değerli.Yerel yönetimlerde kadın lider, yönetici ve meclis üyelerimizin sayısını artırdık.Arttırdık Kadınların yerel yönetimlerde temsilini daha da artıracağız. Gençlerin yerel yönetimlerde temsilini güçlendirmek için genç yönetici sayımızı artırıyoruz. Engelli, yaşlı ve hastalarımızın evde bakım süreçlerinde.” yeni hizmet modelleri geliştirdik. Yaşlılarımız için sosyalleşme alanları, yaşlılar için hassas parklar ve sosyal tesisler oluşturmaya devam edeceğiz. Hak temelli ve arz odaklı sosyal politika anlayışımızla sosyal yardımlarımızı sağlamaya devam edeceğiz. Afyonkarahisar’ın AK Parti ile yoluna devam edeceğini umuyorum” dedi. – AFYONKARAHİSAR

haber-domanic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu