Haber

AK Parti Eskişehir Milletvekili Dönmez’den Eskişehir’in kurtuluşunun 101. yıl mesajı

AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dönmez, mesajında, Eskişehir’in Kurtuluş Savaşı’nın zor günlerini yaşamış bir şehir olduğunu belirtti.

Eskişehir’in vatanın korunması için yapılan 5 önemli savaştan 3’üne tanıklık ettiğini hatırlatan Dönmez, “Eskişehir halkı da bu savaşlarda büyük fedakarlıklar göstermiş, vatan uğruna sayısız şehitler vermiştir. 101’inci yılımızı her zaman birlikte kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının komutasındaki kahraman Türk Ordusu, 1922 yılının Eylül ayında Eskişehir’i düşmandan geri almıştır. O zaferin sevincini ve o günün ruhunu hiçbir zaman unutmamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Dönmez, Eskişehir’in Osmanlı’dan Kurtuluş Savaşı’na, Kurtuluş Savaşı’ndan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Savaşı’na kadar en zor günlerde ülkesinin yanında duran ve mücadele eden bir şehir olarak tarihteki yerini aldığını vurguladı. Gün. 2 Eylül zaferinde ülkemizi ve şehrimizi düşman kuvvetlerinin zalim ellerinden kurtarmak için vatanlarını kahramanca savunan şehitlerimizi derin rahmet ve minnetle anıyor, tüm Eskişehirli hemşerilerimizin bu gururlu gününü tebrik ediyorum. .” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu