Teknoloji

Bir Deniz Gizemi Daha Çözüldü: Antarktika’da ‘Çilek Benzeri’ 20 Kollu Deniz Yaratığı Keşfedildi

San Diego’daki California Üniversitesi’ndeki Scripps Oşinografi Enstitüsü, Promachrinusveya Antarktik tüy yıldızlarıSincap olarak da adlandırılan belirli bir deniz hayvanı cinsinin soy ağacını deşifre etmeye çalışırken bir dizi yeni ilaç keşfetti.

2008-2017’nin ortasında belgeleri inceleyen bilim adamları, önceki keşiflerde bulunan örnekleri doğrulayabildiler. Araştırmacılar, denizyıldızıVe deniz hıyarıCanlıların DNA ve vücut durumlarını analiz ederek bu cinslerin birbirinden çok farklı üyelerini doğru bir şekilde kategorize edebileceklerini söylüyorlar.

Antarktika’da keşfedilen ‘çilek benzeri’ 20 kollu bir cins

Bilim insanları, Promachcrinus (Antarktika tüylü yıldızlar) olarak adlandırılan 7 çeşidi daha sınıflandırdılar. Bunlardan en dikkate değer olanı, “Antarktika çilek tüyü yıldızı”Olarak adlandırılan promachocrinus fragarius.

Bu hayvan bilim adamları tarafından çileğe benzetilmiştir. Hayvanın ise vücudundan uzanan 20 kolu vardır. Doğal rengi mordan koyu kırmızıya kadar değişen bu çeşit, su altında bulunabilir. 215 fit ila 3.840 fit arasında bir yerde yaşıyor. (yaklaşık 65 m – 1170 m)

Bilim adamları, Antarktika sularındaki yaşamı anlamaya başlamak için çok daha kapsamlı araştırmalara ihtiyaç duyulacağını söylüyor.

haber-sincik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu