Haber

Büyükşehir Muğla’ya 2 Bin Km Hat Çalışması Yaptı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kurulduğu 2014 yılından bu yana vilayet genelinde 2 bin km. uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu çizgi çalışması gerçekleştirdi. Ayrıyeten Büyükşehir Belediyesi tarafından Muğla’nın altyapısını güçlendirmek için 1 Milyar 541 bin 494 TL yatırım yapıldı.

Muğla’nın Büyükşehir statüsü kazanması ile birlikte 31 Mart 2014 tarihinde kurulan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, vilayet genelinde yaptığı alt yapı yatırımları ile dikkat çekiyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, kurulduğu günden bu yana vilayet genelinde 2 Bin km uzunluğunda içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon çizgisi yaparak kentin altyapı eksiklerini tek tek gideriyor.

1 Milyar 541 Bin TL Altyapı Yatırımı Tamamlandı

Birçok mahallenin içme suyu sınırlarını yenileyen, içme suyu olmayan mahallelere yeni içme suyu sınırı yapan MUSKİ takımları, vilayet genelinde bugüne kadar 1 Milyon 602 bin 54 metre uzunluğunda içme suyu çizgisi, 499 bin 794 metre uzunluğunda kanalizasyon sınırı, 26 bin 780 metre uzunluğunda ise yağmur suyu sınır çalışması gerçekleştirdi. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu üzere altyapı çalışmalarını sürdüren MUSKİ Genel Müdürlüğü, Muğla’nın altyapısını güçlendirmek için kurulduğu günden bu yana da 1 Milyar 541 bin 494 TL yatırım yaptı. Bunun yanı sıra Bodrum başta olmak üzere Fethiye, Dalaman, Datça, Yatağan üzere kentin farklı ilçelerinde de dev altyapı yatırımları sürüyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu