Haber

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker: “Verimli Tarım Arazilerinin Yapılaşmaya Açılması Önlenmeli”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, “Hayvancılıkta gıdaya ulaşmada, gıda tüketimine ulaşmada, yeme ulaşmada sorun varsa uygulanan politikalarda sorun olduğu aşikârdır. Çözüm önerileri ne olmalı, verimli tarım arazileri” dedi. Yapılmasına engel olunmalı. Ödenebilecek seviyede taksitlendirilmeli. Özellikle gençlerin yeniden tarım sektörüne yönelmesi teşvik edilmeli ve bunun için teşvikler verilmeli” dedi.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, dün Burdur Teke Bölgesi 8. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı’nın açılış törenine katıldı. Milletvekili Göker törende yaptığı konuşmada bölümün sorunlarına ilişkin inceleme önerilerini ortaya koydu.

“DESTEKLER ZAMANINDA YAPILMALI”

Mehmet Göker dedi ki:

“Sekizincisini düzenlediğimiz bu fuara Burdur ekonomisine katkılarından dolayı tüm kuruluşlara, Burdurlu çiftçimize ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Departmanda bir sorun mu var? Bunu nasıl anlarız? Olursa gıdaya ulaşmada sorun, gıda tüketiminde, hayvancılıkta uygulanan politikalar.Bir mağduriyet olduğu ortada.Analiz önerileri ne olmalı, herkes bu mağduriyetleri dile getirdiğine göre, verimli tarım alanlarının yapılması engellenmeli. Çiftçilerimizin bankalara olan borçlarının faizleri silinmeli, anapara taksitler halinde ödenmeli.Tarımsal işlerin üretimi ve fiyatı önceden belirlenmeli, üretici bunları ne kadar ve nereye satacağını bilmeli.Bu vesileyle Fuarımızın ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu