Haber

Çin’in Meitan İlçesinde Çay Endüstrisi Kırsal Kalkınmayı Hızlandırıyor

Çin’in güneybatısındaki Guizhou eyaletindeki Meitan, çay üreticisi bir ilçe olarak, çay ekim üssü ölçeğini sürekli olarak artırırken endüstri zincirini genişletmek için çay işleme süreçlerini geliştirdi ve çay endüstrisinin diğer endüstrilerle entegrasyonunu teşvik etti.

Böylece çay endüstrisi Meitan’ın kırsal iktisadının temel sanayisini haline geldi.

Meitan ilçesi, “Çin’in Çay Endüstrisinde İlk 100 İlçe” listesinde 2020 ve 2021 yıllarında birinci sırada yer aldı.

SES (Çince): YANG DONG, Meitan İlçesi Tarım ve Kırsal Kalkınma Ofisi Çay Sanayisi Geliştirme Merkezi:

“Meitan ilçe yönetimi çay endüstrisini daima birincil önceliği olarak görmüştür. Meitan’da toplam 600.000 mu (40.000 hektar) ekolojik çay tarlası bulunuyor ve bunlar arasında Yongxing çay ekim üssü yaklaşık 100.000 mu’luk bir alana sahip. 2021’de çayın yıllık üretim değeri 6,74 milyar yuan (yaklaşık 948 milyon ABD doları) oldu ve çay endüstrisinin yıllık kapsamlı geliri 16,7 milyar yuana ulaştı.”

Çay sanayisi, beş kasaba ve 64 köyün yoksulluktan kurtulmasına yardımcı olurken kelam konusu yerleşim yerlerinde yaşayan 17.800 kişi bundan yararlandı.

Çay sanayisini geliştirmek ve Meitan’da kırsal canlanmayı teşvik etmek için, internet üzerinden canlı yayın ve e-ticaretin kullanılması, turizm projelerinin geliştirilmesi ve çay sanayisinin yüksek kaliteli gelişiminin teşvik edilmesi dahil olmak üzere birçok tedbir alınıyor.

Meitan İlçe idaresi ayrıyeten, çay sanayisini daha düzgün geliştirmek ve çay eserlerinde bilimsel araştırma sonuçlarının uygulanmasını hızlandırmak için Zhejiang Üniversitesi ile birlikte etkin olarak çalışıyor.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Guiyang’dan bildiriyor.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu