Teknoloji

Dell UltraSharp 27 ThunderboltTM Hub ve Dell UltraSharp 27’de görsel konforunuz için her şey

Dell üretkenliğinizi, işbirliğinizi ve genel göz konforunuzu artırmak için tasarlanmış orijinal UltraSharp ve video konferans monitörlerini sunar.

Dell, ofiste veya evde çalışan profesyoneller için tasarlanmış, göz konforu açısından dünyanın ilk beş yıldızlı sertifikalı kamerasıdır. Dell UltraSharp 27 Thunderbolt TM Merkez Monitörü(U2724DE) ve Dell UltraSharp 27 Monitör (U2724D) tanıtıldı. Bu standart, dünyanın önde gelen profesyonel ve bağımsız test hizmet sağlayıcılarından biri olan TUV Rheinland® tarafından geliştirilen, göz konforuna yönelik yepyeni bir endüstri standardı olarak öne çıkıyor. Dell, bu en yüksek 5 yıldızlı derecelendirme sertifikasına sahip monitörleri tanıtan ilk şirkettir.

Dell’in yeni UltraSharp monitörleri, göz yorgunluğunu azaltmayı amaçlayan gelişmiş görsel konfor özellikleriyle öne çıkıyor:

 • Daha akıcı ve keskin hareketli görseller için mevcut UltraSharp monitörlerimizin yenileme hızını iki katına çıkaran 120Hz yenileme hızı sunulmaktadır
 • Gelişmiş ComfortView Plus teknolojisi, zararlı mavi ışığa maruz kalmayı önemli ölçüde azaltır. Önceki nesillerde yüzde 50’ye varan bir düşüş yaşanırken, şimdi yüzde 35’in altına inmiş durumda.
 • Yerleşik Ortam Işığı Sensörü ortamdaki aydınlatma koşullarını algılar ve ekran parlaklığını ve renk tonu ayarlarını otomatik olarak yapar.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma bu yeni özelliklerin değerini vurguluyor. Söz konusu çalışma, parlaklığı ortamdaki ışık düzeyine göre ayarlayan monitörlerin, göz yorgunluğu semptomlarını yüzde 7 ila 17 oranında azaltabildiğini gösteriyor. Başka bir araştırma, bilgisayarda 50 dakika süren bir çalışmanın ardından mavi ışık azaltıcı bir monitörün göz yorgunluğu belirtilerini yüzde 8 oranında azaltmaya yardımcı olduğunu buldu. olduğunu ortaya koyuyor.

Yeni Dell UltraSharp 24 USB-C® Hub Monitör(U2424HE) ve Dell UltraSharp 24 Monitör (U2424H), gelişmiş göz konforu özelliklerinden ödün vermeden biraz daha küçük boyutlara sahiptir. Bu dört yeni monitördeki ek özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Bağlantılı Üretkenlik:Geniş bağlantı seçenekleri arasında 90 W’a kadar güç dağıtımı, veri ve video sinyallerini tek kablolu ThunderboltTM veya USB-C® iletme, hızlı ve kararlı ağ bağlantısı için 2,5 GbE’ye kadar RJ45 sağlar. Dell UltraSharp 27 ThunderboltTM Hub MonitörVe Monitörde Dell UltraSharp 24 USB-C® Hub mevcut. Dört monitörün hepsinde HDMI ve DP 1.4 bağlantıları var.  
 • Sürdürülebilirlik: Monitörler EPEAT Gold, TCO Edge, ENERGYSTAR, FSC sertifikasına sahiptir. Dell, EPEAT Climate+ şampiyonudur ve EPEAT Climate+ atamasına sahip yeni UltraSharp 24 ve 27 monitörler (U2424H/HE ve U2724D/DE) dahil olmak üzere bölümdeki en geniş monitör portföyüne sahiptir. Bu sertifikalar, ilgili monitörlerin karbondan arındırma konusunda sektörün en iyi uygulamalarını karşıladığı anlamına gelir.

Dell ayrıca gelişmiş konfora, daha iyi kameralara ve gelişmiş çoklu görev özelliklerine sahip yeni video konferans monitörlerini de tanıttı. 23,8 inç, 27 inç ve 34 inç seçenekleriyle sunulan bu monitörler, dünyanın hem Microsoft Teams hem de Zoom sertifikalı ilk monitörleridir. Entegre kamera, hoparlör ve mikrofonlara sahip bu monitörler temiz bir masa ortamı sağlar.

Dell bu monitörlere akıllı bir 4MP 2K QHD kamera entegre ederek düşük ışık koşullarında bile en iyi şekilde görünmenize olanak tanır. Bu kamera, optimum görüntü kalitesi için AI otomatik çerçeveleme, dijital örtüştürme HDR ve görüntü gürültüsü azaltma desteğiyle donatılmıştır. Yakında veya uzakta olduğunuzu algılayan ve aygıtınızı kapatmanıza veya Windows Hello ile oturum açmanıza yardımcı olan Dell ExpressSign-in ile gelişmiş güvenliğin ve hızlı işbirliğinin keyfini çıkarın. Güvenliği daha da artırmak için mekanik bir gizlilik kapağı vardır, böylece web kamerasının kullanımı manuel olarak engellenebilir. Bu yeni özelliklere ek olarak artık kamera ve hoparlörlerin net bir şekilde üst tarafa yerleştirildiği yeni fonksiyonel tasarıma sahip olan bu monitörler, video konferans deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyor.

 

Fiyatlar ve Satış Tarihi

 • Dell UltraSharp 24 Monitör (U2424H) 379,99 $’dan başlayan fiyatlarla satışta
 • Dell UltraSharp 24 USB-C® Hub Monitör (U2424HE) 459,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 • Dell UltraSharp 27 Monitör (U2724D) 479,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 • Dell UltraSharp 27 ThunderboltTM Hub Monitör (U2724DE) 649,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 • Dell 34 Kavisli Video Konferans Monitörü (P3424WEB) 949,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 • Dell 24 Video Konferans Monitörü (P2424HEB) 30 Kasım’da 509,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
 • Dell 27 Video Konferans Monitörü (P2724DEB) 7 Aralık’ta 699,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kandiraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu