Haber

Depremde hayatını kaybedenler için yarın tarihi camilerde mevlid okunacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenler için yarın tarihi camilerde Mevlid-i Şerif okutacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yarın 19 Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 65 il merkezinde mevlid okunacak ve dua edilecek.

İstanbul’da Eyüpsultan ve Mihrimah Sultan camilerinde, Ankara’da Hacı Bayram-ı Veli camilerinde ve Aydın’da Süleyman Bey camilerinde mevlit okutulacak.

Depremde hayatını kaybedenler için mevlid okunacak yerler arasında Balıkesir’de Yıldırım Mescidi, Çanakkale’de Yalı Camii, Bitlis’te Ulu Camii, Bursa’da Yeşil Camii, Edirne’de Eski Camii, Kebir Camii yer alıyor. Kayseri’de Cacabey Mescidi, Kırşehir’de Cacabey Mescidi, Konya’da Kapu Camii, Sivas’ta Ulu Camii, Samsun’da Büyük Camii, Tokat’ta Ali Paşa Camii ve Trabzon’da Büyük Camii gibi tarihi ibadethaneler de bulunmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü mevlit okutulacak camilerde de ikramlarda bulunacak.

Ayrıca restorasyonu tamamlanan Cizre Ulu Camii ile Kastamonu’daki Nasrullah Kadı Mescidi yarın okunacak Mevlid-i Şerif ile ibadete açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu