İş

Disney 7.000 çalışanını işten çıkarıyor

HANDE BERKTAN

Amazon’dan Google’a, Meta’dan Microsoft’a onlarca dev şirket Disney’deki işten çıkarmalar kervanına katıldı. Amerikan eğlence sektöründe dünyanın en büyük medya şirketlerinden biri Disney, küresel iş gücünün yüzde 3 tanesi bırakmaya hazırlanıyor.

Kasım ayında tekrar disney dönen CEO bob daha iyi ‘ile ilgili İlk işi işgücünü kesmek oldu. daha iyi , sen üç çeşit iş gücü kesinti günah ilki bu haftadan itibaren işçi çıkarmaya başlayın edeceklerini açıkladı.

Disney’in küresel işgücündeki kesintiler, medya endüstrisindeki çalkantılı bir dönemde şirketin operasyonlarını düzene sokmak için milyarlarca dolarlık maliyet azaltma çabasının bir parçası.

Disney m israfını azalt Amacıyla yaz kafası İçinde 7’ye kadar bin çalışan kovulacak

İlk işten çıkarmalar tip sen bu hafta başlıyor ve yöneticiler , etkilenen çalışanları bilgilendirmeye başlayacak. Disney CEO’su bob daha iyi , bir saniye, daha büyük işten faiz anne ile ilgili Nisan ayında ve üçüncü tur eğer un yaz başında gerçekleşeceğini duyurdu.

daha iyi “Disney’den ayrılan pek çok meslektaş ve arkadaşın acı gerçeği, Hafife aldığımız bir şey değil . Zor zamanlarda, Disney’in şimdi ve gelecekte dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ve konuklara olağanüstü eğlence sunmaya devam edebilmesi için ne gerekiyorsa yapmalıyız.” açıklama yaptı.

şirket y yakl. 220 bin çalışan mevcut ve 166 bin Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışan tir. İşten çıkarmalar, şirketin yönetim kurulu bob Chapek Başkan olarak G Görevden alınmasının ardından Kasım ayında bob Iger’in Disney’e ikinci kez geri geri dönmek ile başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu