Haber

Erdoğan taraftarlarından Almanya’da kutlama

Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Seçimini kazanan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyenler Almanya’nın birçok şehrinde bayramlaştı. Pazar akşamı seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından başkent Berlin, Duisburg, Köln, Münih, Frankfurt, Hamburg ve daha birçok şehirde otomobiller ve konvoylar oluşturulurken, halk Türk bayrakları ve Erdoğan afişleriyle meydanlarda toplandı. bazı yerler Cumhurbaşkanı lehine sloganlar attı.

Alman polisinden yapılan açıklamada, söz konusu kutlamaların büyük ölçüde olaysız geçtiği ancak Mannheim kentinde polis memurlarının üzerine bir takım cisimlerin atıldığı ve konvoyun ortasında kısa süreli çatışmaların yaşandığı belirtildi. ve bazı yayalar. Polis, olaylarda kaza sonucu yaralanma olmadığını bildirdi.

Almanya’da genel nüfusa oranla en çok Türk ve Türk kökenlilerin yaşadığı Duisburg kentinde konvoya yüzlerce otomobil ve onlara eşlik eden yüzlerce yaya katıldığı bildirildi.

Birçok şehirde kutlamaların adresi Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluk binaları önü ve çevresi oldu. Hamburg’daki Türkiye Başkonsolosluğu önünde araç konvoyu nedeniyle trafik kilitlenirken, bine yakın kişi Türk bayraklarıyla sevinç gösterisi yaptı. (DW Türkçe)

kocakoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu