Ekonomi

Güçlü sigortalama sayesinde Globe Life’ın kazancı artıyor

Globe Life Inc. (NYSE:GL), daha güçlü sigortalama ve iyileşen yatırım getirilerinin birleşiminin etkisiyle dördüncü çeyrek kazançlarında bir artış yaşadı. Çeşitli sigorta ürünleri sunan şirketin hisse başına sigorta aracılık geliri, önceki yılın çeyreğinde bildirilen 3,18 $’dan 3,43 $’a yükseldi.

Sigorta şirketinin performansı, şirketlerin tekliflerine her zaman talep olduğu sigorta bölümündeki daha geniş bir eğilimi yansıtıyor. Poliçelerin genellikle işveren garantisi altında olması ya da devlet tarafından zorunlu tutulması nedeniyle bu talep ekonomik dalgalanmalardan nispeten etkilenmemektedir.

Globe Life’ın finansal sonuçlarına katkıda bulunan bir diğer faktör ise sigorta sektörünün genelinde gözlemlenen yatırım gelirlerindeki önemli artıştır. Bu artış, mevcut yüksek faiz ortamında güçlü getiri sağlayan sabit getirili menkul kıymetlerin sağlam performansına bağlanıyor.

Ayrıca 2023 sonu, ABD ekonomisinin ‘yumuşak iniş’ beklentisiyle Wall Street’in en önemli endekslerinde yükselişe sahne oldu. Bu yükselişin, Globe Life gibi sigorta şirketlerinin sahip olduğu portföyler de dahil olmak üzere yatırım portföyleri üzerinde olumlu etkisi oldu.

Merkezi McKinney, Teksas’ta bulunan şirket, üç aylık net yatırım gelirinin geçen yılın aynı dönemine göre %6 artışla 271,61 milyon dolara ulaştığını bildirdi. Ayrıca Globe Life’ın 31 Aralık’ta sona eren çeyrekte hisse başına seyreltilmiş net işletme geliri, bir önceki yılki 2,55 $’a kıyasla 2,80 $’a yükseldi.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

palandoken-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu