Haber

İsrail Büyükelçiliği Refah Sınır Kapısının Açılacağını Açıkladı Ancak Süresi Belirsiz

ABD’nin İsrail Büyükelçiliği, Refah Sınır Kapısı’nın bugün yerel saatle 10.00’da açılacağı konusunda vatandaşlarını uyardı ancak kapının ne kadar açık kalacağı henüz belli değil.

ABD Büyükelçiliği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gazze ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı’nın 21 Ekim Cumartesi günü yerel saatle 10.00’da açılacağı bilgisini aldık. Sınır açılırsa yabancı vatandaşların çıkışına ne kadar süre açık kalacağını bilmiyoruz. Gazze.

‘SINIRDA KAOTİK ORTAM BEKLENMELİ’

Sınırın açılması durumunda birçok kişinin sınırı geçmeye çalışacağını ve Mısır’a girmeye çalışan ABD vatandaşlarının sınırın her iki tarafında da kaotik ve düzensiz bir ortamla karşılaşacağını varsayıyoruz. ABD hükümetinin Mısır’a yaptığı yardımlarla ilgili güncel bilgileri size bu e-posta adresi aracılığıyla göndereceğiz.

‘GÜVENLİK ORTAMI ÖNGÖRÜLEBİLİR’

Durum dinamik ve değişken olmaya devam ediyor ve güvenlik ortamı öngörülemez. Sona doğru ilerlemeden veya karşıdan karşıya geçmeye kalkışmadan önce kişisel emniyetinizi ve güvenliğinizi göz önünde bulundurmalısınız. “Gazze’den ayrıldıysanız veya Gazze’de değilseniz lütfen bu duyuruya yanıt verin ve mevcut durumunuzu bize bildirin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu