Haber

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları Van’da protesto edildi

Van’da İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları binlerce kişinin katıldığı yürüyüş ve mitingle protesto edildi.

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi’nin öncülüğünde düzenlenen “Soykırıma Hayır, Filistin’e Destek” yürüyüşü Boyalar Camisi önünde başladı.

Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyüşe katılanlar, Sıhke Caddesi üzerinde yürüyerek, “Filistin’e özgürlük”, “Katil İsrail”, “Kahrolsun İsrail”, “Uyuma, Filistin’i koru” gibi sloganlar attı.

Beşyol Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Daha sonra düzenlenen mitingde konuşan Van Sivil Dayanışma Girişimi Dönem Başkanı Mehmet Ali Uca, her zaman Gazze’nin ve mazlum Filistin halkının yanında olduklarını söyledi.

Filistin için seslerini duyurmaya devam edeceklerini belirten Uca, şunları kaydetti:

“Filistin davasına sadece 70 yıllık bir dava olarak bakmayalım, insanlığın doğuşundan bugüne kadar süregelen bir davadır. Bu, Yüce Rabbimiz tarafından sınandığımız bir davadır. Her söz Burada diyoruz ki, attığımız her adım, haykırdığımız her söylem, imtihanı geçeceğimiz durumlardır. Bu, Yüce Rabbimiz tarafından imtihan edildiğimiz bir durumdur. Dolayısıyla mücadelemizi kutsal bir mücadele olarak göreceğiz. İsrail’in saldırıları Filistin meselesi yeni değil, tarihin başlangıcından beri devam eden bir süreç. Gazze, Kudüs Müslümanların şerefidir. Müslümanların şerefine saldırıyorlar. Ulaşabildiğimiz her noktaya ulaşacağız. Yapacağız. sesimiz duyuldu.”

haberkirikhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu