Ekonomi

İşverene verilen asgari ücret desteği 500 TL’ye çıktı

Asgari ücretTespit Komisyonu’nun bu sabah 3’üncü toplantısının ardından milyonlar bekliyor haberler gelmek. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücretin net 11 bin 402 lira olduğunu açıkladı.

“400 TL EK 500 TL OLARAK DEVAM EDECEKTİR”

Hem TİSK hem de TÜRK-İŞ başkanlarına teşekkür eden Bakan Işıkhan, işverene sağlanan asgari ücret desteğinin de artırıldığını açıkladı. Bakan, “Yaptığımız bu artışla yüzde 34 ile enflasyonun oldukça üzerinde orta düzeyde bir artış sağladık. Kesiti kırmadığımız için pay verdik” dedi. refah. 6 ayda 400 TL olarak uyguladığımız 500 TL alt fiyat bazını uygulamaya devam edeceğiz. Bugünkü açıklama, işçilerin alım gücünün enflasyon karşısında düşmesini önlemek için yapılan orta düzeyli bir zamdır.” ifadelerini kullandı.

OCAK’TA YÜKSELTİLDİ

Ocak ayında yaptığı açıklamada asgari ücret desteğinin 400 TL’ye çıkarıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayrıca zam istihdamda sıkıntıya yol açmasın diye taban fiyat tabanını 100 liradan 250 liraya çıkardık. Bu nedenle asgari fiyat artışını 400 liraya çıkarmaya karar verdik.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu