Haber

İtalya’da yeni güvenlik paketi kabul edildi

İtalya’da Giorgia Meloni liderliğindeki sağcı koalisyon hükümeti, kamu güvenliğine yönelik bir dizi tedbir ve bazı cezaların ağırlaştırılmasını öngören yeni bir güvenlik paketini kabul etti.

Başbakan Meloni, “X” platformunda yaptığı paylaşımda, bugünkü bakanlar kurulunda onayladıkları yeni güvenlik paketinden gurur duyduklarını belirterek, pakette yer alan yeni düzenlemeleri sıraladı.

Buna göre paketle hukuka aykırı olarak işgal edilen mülkler hızlı bir şekilde boşaltılacak ve işgalcilere 2 ila 7 yıl arasında değişen hapis cezaları verilecek, yaşlı ve savunmasız kişilere yönelik ağırlaştırılmış dolandırıcılık suçunun cezası ise 2 yıldan 7 yıla çıkarılacak. 6 yıl, cezaevlerinde isyan düzenleyenler ise 2 yıldan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılacak. buna katılanlar ise 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacak.

Metro gibi toplu taşıma araçlarında çocukları dilenci ve yankesici olarak çalıştıranlara yönelik özel tedbirler alınacak ve cezalar artırılacak. Çevre aktivistlerinin sıklıkla yaptığı yankesicilik, bedeniyle trafiği engelleme gibi suçlara karışan hamile veya 3 yaşında çocuğu olan kadınlara verilen cezaların infazının ertelenmesine artık gerek kalmayacak. son zamanlarda ülkede. Bu tür eylemlere idari para cezası da uygulanacaktır.

Pakette, güvenlik güçlerinin daha fazla korunması kapsamında kamu görevlilerine yönelik şiddet eylemlerine ilişkin cezaların da artırılacağı belirtildi.

Söz konusu paket, parlamentonun üst meclisi Senato ve alt meclisi Temsilciler Meclisi’nin onayından sonra yasalaşacak.

payas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu