Haber

KayBis’te yeni sezona hazırlık

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği bisiklet ulaşımının en gelişmiş adresi olan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kayseri Bisiklet Paylaşım Sistemi (KayBis), çalışmaları yürütürken bisiklet kullanımını yaygınlaştırarak sağlıklı yaşama katkı sağlamaya devam ediyor. bisiklet paylaşım sisteminin geliştirilmesi için.

KayBis’te yeni dönem hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Yeni istasyonlar ve yenilenen bisikletlerle çok yakında vatandaşların hizmetinde olacak olan KayBis, yeni dönem açmayı planlıyor. Çevreci, ekonomik ve sağlıklı bir ulaşım aracı olan KayBis, 24 yeni bisiklet istasyonunun eklenmesiyle toplam 81 istasyona ulaşacak.

Bisiklet paylaşım sistemi KayBis, istasyonların ve mevcut bisikletlerin bakımını yaparken, yeni bisikletleriyle birlikte toplam 1.000 bisiklete ulaşacak.

ÇEVRESEL VE ​​SAĞLIKLI ULAŞIM

Ulaşımda yakıt kullanmayan bisikletler ile karbondioksit emisyonu açısından büyük avantaj sağlayan KayBis, fiziksel aktivite prensibi ile ulaşımı sağlayan bisikletleri ile en çok tercih edilen spor ve ulaşım araçlarının ortasında yer alıyor. Uluslararası Toplu Taşıma Derneği (UITP) tarafından ‘Sürdürülebilir Kalkınma Ödülü’ne layık görülen KayBis, 2015 yılında yerli bisiklet paylaşım sistemini hayata geçirdi. Bu süreçte Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafından hayata geçirilen “Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi” hizmet vermeye başladı. Hem Kayseri’de hem de Türkiye’de 10’a yakın farklı ilde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu