Ekonomi

Kılıçdaroğlu: İnsanları soğan kuyruğuna mahkum ettiler

CHP Genel Lideri KemalKılıçdaroğlu, “Bay Kemal’in özelliği ne? Bir, Bay Kemal haram yemez. İki, Bay Kemal kul hakkı yemez. Üç, Bay Kemal fakirin fukaranın yanındadır. Dört, bay Kemal saraylarda oturmaz, evinde oturur mütevazı. Ne derlerse desinler, kem söz sahibine aittir. Biz bütün hayatımızı millete adamış vaziyetteyiz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Elmadağ’daki Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında vatandaşlara hitap etti.

Bugün Elmadağ’da olmaktan onur ve şeref duyduğunu belirtenKılıçdaroğlu, Elmadağ Belediye Başkan Adayları Adem Barış Aşkın’ın ilçesini ayağa kaldırmak, huzuru ve barışı inşa etmek istediğini söyledi.

Bütün insanları sevdiklerini, vatandaşlar ortasında ayrım yapmak istemediklerini söz edenKılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızın siyasi görüşleri olabilir, inançları, kimlikleri, memleketleri farklı olabilir, lakin hepimiz şu mübarek bayrağımızın altında yaşıyoruz. Bayrak, şehitler deyince akan sular durur. Vatanı vatan yapan budur. Bir arada, birlikte olmaktır. Birebir bayrağın altında, tıpkı havayı teneffüs etmektir. O vakit biz huzurlu oluruz. Siyasette hengamenin yerinin olmaması lazım. Siyaset hizmetle ölçülür. Hizmet yarışına sonuna kadar evet, arbede gerçek değil. İnsanları birbirine düşürmek asla gerçek değil.”

Kılıçdaroğlu, Elmadağ’ı Ankara’da önemli bir marka yapacaklarına işaret ederek, Türkiye’nin işsizlik, pahalılık ve alınan maaşların yetmemesi sorunlarının bulunduğunu söyledi.

Uşak’ta yanına gelen yaşlı bir kadının “Türkçe öğretmeni oğlunun atanamadığını” söylediğini aktaranKılıçdaroğlu, insanların çocuklarını nasıl okuttuğunu bildiğini, 7 kardeşi içinde kendisinin okuyabildiğini kaydetti.

Kadın bu derdini ağlayarak anlatırken “içinin cız ettiğini” belirtenKılıçdaroğlu, Türkiye’de 7,5 milyon işsizin olduğunu, bütün bunların çözülmesi gerektiğini vurguladı.

“Bordroları göreceğim”

Vatandaşlardan umutsuzluğa kapılmamalarını isteyenKılıçdaroğlu, her şartta bütün zorlukları aşmak zorunda olduklarını ifade etti.

Milli Kurtuluş Savaşı’nda ayakkabı, yiyecek ekmek, silah olmadan büyük bir mücadele verildiğini hatırlatanKılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Önümüzdeki süreçte bütün bu zorlukları aşacağımız birinci adımı atacağız Allah’ın izniyle. Burada Adem başkanı, Ankara’da da Mansur lideri büyükşehir belediye lideri yapacağız. Onurla, gururla onların verdikleri hizmetleri her vakit, her yerde takip edeceğiz. Bakalım verdikleri kelamları tutuyorlar mı, tutmuyorlar mı? Siz de takip edeceksiniz, ben de takip edeceğim. Bütün belediye lider adaylarıma şunu söyledim, kelamını tutmayacağınız vaatlerde bulunmayın. Vaatte bulunuyorsanız kesinlikle yerine getirin.”

Her belediye başkanından, oy versin vermesin vatandaşlar arasında ayrım yapmamalarını, belediyenin yaptığı her harcamanın hesabını vermelerini, asgari ücreti net 2 bin 200 lira yapmalarını ve farkı işçilere ödemelerini isteyenKılıçdaroğlu, seçimden sonra Elmadağ’a geldiğinde işçilerin maaşlarının bordrolarına bakacağını söyledi.

“Soğan kuyruğuna mahkum ettiler”

Mansur Yavaş’ın bir Ankaralı, bir Cumhuriyet evladı olduğunu belirtenKılıçdaroğlu, “6 milyonluk Ankara’da bir belediye başkanı bulamadılar, gittiler Kayseri’den belediye lideri getirdiler buraya ‘Sen Ankara’yı yöneteceksin’ diye. Niye arkadaş, Ankaralı yönetemiyor mu? Buranın Seymenleri yok mu? Buranın evlatları yok mu?” dedi.

CHP’nin idare anlayışında israfın olmadığını, harcamaları tasarruf içinde yapacaklarını lisana getirenKılıçdaroğlu, her istediğini yapan iktidarın 17 yılın sonunda insanları soğan kuyruğuna mahkum ettiğini kaydetti.Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Ben bunları söyleyince ‘Bay Kemal’ konuşuyor diyorlar. Evet Bay Kemal konuşuyor. Bay Kemal doğruları söylüyor. Bay Kemal konuşmayıp da ne yapacak? Bay Kemal’in özelliği ne? Bir, Bay Kemal haram yemez. İki, Bay Kemal kul hakkı yemez. Üç, Bay Kemal fakirin fukaranın yanındadır. Dört, Bay Kemal saraylarda oturmaz, evinde oturur mütevazı çocuklarıyla beraber. Beş, Bay Kemal çocuklarına telefon açıp ‘oğlum paraları sıfırladın mı’ demez. Bay Kemal ne yapar? Bay Kemal dürüst ve namuslu adamdır. Hırsızlık yapmaz, devletini soymaz. Beytülmala el uzatmaz. Bizim özelliğimiz budur. Ne derlerse desinler, kem kelam sahibine aittir. Biz bütün hayatımızı millete adamış vaziyetteyiz.”

“Ayrım yapmayacağız”

Siyasete girerken mal varlığını açıkladığını hatırlatanKılıçdaroğlu, belediye başkanlarından mütevazı evlerde oturmalarını, israftan kaçınmalarını, vatandaşın derdiyle ilgilenmelerini istedi.

Millet arasında ayrım yapmayacaklarının altını çizenKılıçdaroğlu, “Adem lider Elmadağ’ı Ankara’nın yüzük taşı yapacak. Bu millet kahraman bir millettir. Taşına, toprağına, bayrağına, vatanına sahip çıkan bir millettir. Bize ne derlerse desinler, bizim için değerli olan bayrağımız, vatanımız, milletimiz. Biz bir ortada huzur içinde yaşamak istiyoruz.” diye konuştu.

Kılıçdaroğluaçıklamalarının akabinde Elmadağ Yenimahalleliler Derneği ile Hasanoğlan Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Etraf Muhafaza Derneği’ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Burada yaptığı konuşmada da Köy Enstitülerinin önemine işaret edenKılıçdaroğlu, Ankara’da ve Elmadağ’da seçimleri aldıklarında eski yapılara önem vereceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, vatandaşların “Hasanoğlan’ın ilçe yapılması” talebinin kendilerinin de isteği olduğunu belirterek, buraya bir üniversitenin kurulması gerektiğinin altını çizdi.

İşçilerle sohbet etti

Elmadağ’dan ayrılırken uğradığı bir düğün salonunda gelin ve damada mutluluklar dileyen, fotoğraf çektirenKılıçdaroğlu, bir köprü inşaatında çalışan işçilerle de sohbet etti.

Kılıçdaroğlu‘na, Genel Lider Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen ve Ankara milletvekilleri de eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu