Haber

KKTC Büyükelçisi İsmet Korukoğlu Anıtkabir’i ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 49. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Heyeti ile Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine gelen Korukoğlu, burada çelenk koydu ve bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirerek Misak-ı Milli Kulesi’ne giden Korukoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Korukoğlu deftere şunları yazdı:

“Kıbrıs Türklerinin özgürlük ve varlığını hedef alan ve Türk varlığının yok olmasına engel olan Yunan-Yunan saldırılarını kesin olarak sona erdiren Mutlu Barış Harekatı’nın 49. yıl dönümü vesilesiyle manevi huzurunda bulunmanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Kıbrıs Türkleri, tüm dünyanın gözü önünde, anavatanı Türkiye Cumhuriyeti’nden aldığı cesaret ve destekle, ortasında karşılaştığı tüm zorluklara rağmen, var olma mücadelesini sürdürdü. 1963-1974.Mutlu Barış Harekatı sayesinde özgürlüğüne kavuşmuştur.Kıbrıs Türk halkı, sizlerin ilke ve inkılapları ışığında kurduğu devletle şanlı mücadelesini taçlandırmıştır.Özgürlüğünü kabul etmeyeceğini tüm dünyaya göstermektedir. , istiklal ve doğuştan gelen haklardır.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacaktır.Bu duygu ve niyetlerle şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına en derin saygılarımı sunuyor, aziz şehitlerimizi, kahraman mücahitlerimizi rahmetle anıyorum. ve gazileri minnetle anıyor ve aziz hatıranızın önünde saygıyla eğiliyorum.”

palu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu