Haber

Kocaeli Üniversitesi’nden “Hastanede bir pitbull gezdiği iddiasına” ilişkin açıklama

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) hastanesinde pitbull köpeğinin yürüdüğü iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Rektörlükten yapılan açıklamada, bazı ulusal ve yerel basında ve sosyal medyada yasaklı köpek ırklarından biri olan pitbull cinsi bir köpeğin üniversite hastanesinde dolaştığına dair haberlerin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada, haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve yanıltıcı olduğu belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Videolarda görülen köpek pitbull cinsine dahil değildir ve hastanemize gelen bir ziyaretçi tarafından terk edildiği tespit edilmiştir. Köpeğin hastaneye bırakılmasının ardından 1 saatten kısa sürede durum tespit edilerek hayvan teslim alınmıştır. hastaneden çıktı.

Ülkemizde ve bölgemizde sahipsiz köpek sayısının artması ve tehlikeli boyutlara ulaşması üniversitemizin gündemindeki konulardan biridir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da birçok konuşmasında vurguladığı bu konuda kurumumuz da çalışmalar yapmaktadır. Değerli ziyaretçilerimiz ve öğrencilerimiz için güvenilir bir ortam, hayvanların sağlıklı bir yaşam sürmeleri için çözümler, yerel yönetimler ve üniversitemiz işbirliği ile üretilmektedir. Somut çalışmalara ilişkin gelişmeler ise kurumumuz tarafından süreç içerisinde yayınlanacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu