Haber

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, FIBA ​​​​Avrupa Kupası eleme grup maçlarına ev sahipliği yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Grubu, FIBA ​​​​Avrupa Kupası’nda lider kalmak için eleme grup maçlarına ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

2023-2024 sezonunda FIBA ​​Avrupa Kupası’na ön elemelerle başlayacak olan Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Grubu, küme formatında oynanacak maçlar için rezidansın sahibi oldu. Avrupa Kupası’na yapılan başvurunun ardından açıklanan kararla grup maçları 3-5 Ekim tarihleri ​​arasında oynanacak Muradiye Spor salonunda oynanacaktır. Kümeler 8 Ağustos Salı günü yapılacak kura çekiminin ardından belirlenecek.

“Spor tesisleri ve spor yatırımlarında lider bir iliz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa BBSK Lideri Bora Çaylan, “Ülkemiz ve şehrimiz için çok değerli olan Avrupa Kupaları serüvenimize ön eleme türünden başlayacağımızı daha önce duyurmuştuk. Ön eleme maçları oynanacak. Küme formatında oynanacak.Spor tesisleri ve spor yatırımları açısından lider bir şehir olduğumuzu sunumumuzun ardından “FIBA yetkililerine bunu bir kez daha kanıtladık. İkili görüşmelerin ardından 3-5 Ekim ortasında oynanacak maçlara ev sahipliği için onay aldık. Sonuna kadar gitmeyi hedeflediğimiz Avrupa Kupası maçlarımıza tüm taraftarlarımızı davet ediyoruz. Ülke basketboluna ve Manisa’mıza hayırlı olsun.” – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu