Haber

MUSKİ Elektrik su kesintisi açıklaması

Son dönemde hava sıcaklıklarının normalin çok üzerinde olması nedeniyle klima, soğutucu vb. elektrikli ev aletlerinin kullanımında artış olmuş, dolayısıyla yüksek elektrik tüketimi oluşmuştur. Bunun sonucunda şehrimizin farklı noktalarında elektrik kesintileri ve uzun süreli elektrik kesintileri meydana geldi. Elektrik dağıtım şirketinin sorumluluğunda olan elektrik kesintileri için ilgili birimler çalışmalarını sürdürüyor.

Bu süreçte, özellikle içme suyunun yeraltı su kaynaklarından sağlandığı bölgelerde, suyu depolara aktarmak için elektrikli pompalar kullanıldığından, elektrik kesintileri nedeniyle su temini olumsuz etkilenmiştir.

Elektrik kesintilerinde ilgili kurumun müdahalesinin yanı sıra MUSKİ tarafından da jeneratör desteği sağlanmış ve gerekli tedbirler alınarak vatandaşlarımızın kısa sürede içme suyuna kavuşturulması sağlanmıştır.

Yine elektrik kesintilerinden kaynaklanan elektrik dalgalanmaları nedeniyle bazı pompalarda arızalar meydana gelmiş ve ekiplerimiz anında müdahale ederek gerekli onarımları yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.

Siz değerli vatandaşlarımıza ve misafirlerimize kesintisiz su sağlamak için ekiplerimiz 24 saat sahada çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu