Teknoloji

Nothing Phone’dan mavi-yeşil balon savaşına sıra dışı çözüm

Bildiğiniz gibi iPhone’un iMessage uygulamasındaki mavi balon, Android’deki yeşil balon uzun süredir tartışma konusuydu. Muhtemelen gelecekte bu taşınabilir sınıf ayrımı düzenleyicileri gerektirebilir, Ancak akıllı telefon üreticisinin bu soruna başka bir çözümü yok.

Hiçbir Şey Sohbeti uygulaması, Nothing Phone (2) için yakında çıkacak bir mesajlaşma uygulamasıdır. Sunbird tarafından geliştirilen uygulama, kullanıcılardan Apple ID’leriyle giriş yapmalarını veya yeni bir hesap açmalarını istiyor ve kurulduktan sonra, Android telefonlarını kullanırken tıpkı iMessage’da olduğu gibi Hiçbir Şey Sohbetleri’nde de mesaj gönderebilecekler.Hiçbir Şeyin CEO’su Carl Pei tarafından yüklenen görsele göre canlı yazma göstergeleri, tam çözünürlüklü medya paylaşımı ve sesli notlar gibi özellikler lansman sırasında mevcut olacak. Okundu bilgileri ve mesaj tepkileri daha sonra gelecek.

Ama küçük bir sorun var. Hiçbir Şey Sohbetleri, kullanıcıların Apple ID hesaplarına uzaktan erişime izin vermez. bir Apple cihazında oturum açmalarını gerektirir . Nothing Chats SSS’ye göre gönderilen mesajlar, Nothing veya Sunbird’ün erişemeyeceği uçtan uca şifrelemeye sahiptir ve oturum açma kimlik bilgileri Sunbird sunucularında saklanmaz. Hizmete girdikten sonra bunun ne kadar güvenilir olacağı tam olarak belli değil.

Hala beta aşamasında olan Nothing Chats, ABD, Kanada, Birleşik Krallık ve AB’deki Nothing Phone (2) kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Cuma günü Google Play Store’da yayınlanacak.

kurtunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu