Haber

Ödemiş’ten kardeş şehir Defne’ye araç desteği

Ödemiş Belediyesi, kardeş şehir ilişkisi kurduğu Hatay’ın Defne Belediyesi’ne araç takviyesi yaptı. Ödemiş Belediyesi’ne ait bir adet 4×4 kamyonet Defne ilçesine sevk edildi.

Yaşanan deprem afetlerinden etkilenen merkezler arasında yer alan Hatay’ın Defne ilçesi ile Ödemiş ilçesinin ortasında 6 Mart 2023 tarihli Ödemiş Belediye Meclisi kararıyla kurulan kardeş şehir ilişkisinin ardından Ödemiş Belediyesi, Defne Belediyesi’ne araç desteğinde bulundu. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, meclis üyeleri Ufuk Aykol ve Metin Uçar ile birlikte Defne Belediyesi yetkilileriyle görüşerek 4×4 kamyonet teslim etti.

Üzerinde Ödemiş Belediyesi ve Defne Belediyesi logosu bulunan tırın da kardeş şehir bağının simgesi olacağını belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Hatay’ın Defne ilçesi ile kardeş şehir ilişkisi kurmaya karar verdik. acının şehri pazartesi akşamı meclisimizde. Deprem felaketlerinin ardından Ödemiş halkının yardımlarının ilk ulaştırıldığı merkezlerden biri Hatay’ın Defne ilçesi oldu. Defne’ye, Samandağ’a ulaştık ve sonunda Kahramanmaraş’a gittik. Böylece bağımız oluştu. Acı bizi bir araya getirdi. Abla olmak kolay değil. Defne Belediyesi’nin araçlarının tamamına yakını enkaz altında olduğu için bu kardeşliğimizin bir göstergesi olarak hizmet vermede sıkıntı yaşanabileceğini düşünerek Defne Belediyesi’ne 4 çeker bir araç gönderiyoruz. Hayırlı hizmetlerde kullansınlar. Liderimiz İbrahim Hoş’a, Defne Belediyesi ailemize ve tüm Defne sakinlerine selamlarımızı iletiyoruz. Geçmiş olsun, yollar açılsın” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu