Haber

Pınar Öğünç, Nilüferli kadınlarla buluştu

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Nilüfer’de Hayata Yakın Kadınlar” etkinliğine konuk olan Pınar Öğünç, Nilüferli kadınlara Beterotu adlı kitabı hakkında sohbet etti. 900 kadının katıldığı söyleşide Öğünç, “Kendi hikayeni değiştirmeye çalışmak seni farklı biri yapar” dedi.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından 2010 yılından bu yana düzenlenen Nilüfer’de Kadınlar Hayata Yakın Buluşmaları, pandemi nedeniyle yokluğun ardından Nilüferli kadınları pahalı yazarlarla buluşturmaya devam ediyor. Hanımlar; Nilüfer Belediyesi Misi Yayınevi’nde bir süredir yeni kitabı için çalışan Pınar Öğünç, Nilüfer Belediyesi’nin kendilerine bağışladığı kitapların yazarlarını bir araya getiren Kadınlar Hayata Yakın etkinliğine konuk oldu. . 30 mahalleden 900 kadınla söyleşiye katılan Pınar Öğünç, Atlas, Çalı, Tahtalı, Gölyazı, Altınşehir, İhsaniye, kadınların içinde yaşadığı düzene başkaldıran hayat hikayelerinin yer aldığı kitabı “Beteotu” hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. hayaller görünmez kılınır. Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Baba Pala’nın “Beteotu” kitabından alıntı yaparak yön verdiği söyleşide Pınar Öğünç, kadınların daha önce okudukları kitapla ilgili sorularını da yanıtladı.

Pınar Öğünç, çocukluğundan beri hikâyelerle yaşayan biri olduğunu, kitaplarla daha içine kapanık, yalnız bir çocukken tanıştığını ve kitapların kendisine çok yakıştığını söyledi.

Pınar Öğünç, içinde bulunduğumuz dönemin aşk, sevgi, nefret, doğayla bağ gibi temel duyguları nasıl etkilediğini çok düşündüğünü belirtti. Bence. Bir yazar olarak yaratmak istediğim hikayeler böyle oluyor. Bir hayatımız var. Hayatımızda istediklerimiz çok değerlidir. Birbirimize dokunarak korumak istediğimiz, hakkıyla geldiğimiz ve bunun gücüne inandığımız bir dünyadan konuşuyorum. Herhalde düzeni değiştiremiyoruz ama değiştirmek isteyen kadının bakışı başka türlü. Her zaman kendi hikayene sahip çıkıp onu değiştirmeye gücün yetmez. O hanımları açıklamaya çalışıyorum. Her zaman başarılı olmak zorunda değiliz. Onu istemek, o arzuyu hayatına yaymak bizi başka birer insan yapıyor.” Sohbetin sonunda Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, Pınar Öğünç ve Şafak Baba Pala’ya teşekkür etti. Söyleşiye katılan kadınlara Beteotu kitabını imzalayan Öğünç, ardından bayanlarla kahvaltı yaptı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu