Ekonomi

PowerFleet hisseleri Craig-Hallum’dan 9$ hedef ile satın alma notu aldı

Cuma – Craig-Hallum, PowerFleet’i (NASDAQ:PWFL) Satın Al notuyla incelemeye başladı ve fiyat hedefini 9,00 $ olarak belirledi. Firma, şirketin MixT ile yakın zamanda gerçekleştirdiği birleşmeyi 2024 mali yılı ve sonrası için önemli bir büyüme fırsatı olarak görüyor. Hem PowerFleet hem de MixT’den yaklaşık 1,8 milyon aboneye sahip olan PowerFleet’in Unity yazılım platformunun bu büyümeyi desteklemesi bekleniyor. Platformun 130 farklı üçüncü taraf cihazla uyumluluğu da firma tarafından vurgulanan önemli bir güç.

Analist, PowerFleet’in depo içi çözümlerde uzmanlaştığını, MixT’in ise yol üstü telematiğe odaklandığını belirtti. Birleşmenin önemli bir değer yaratması beklenirken, analist şirketin işleri için “bir artı bir eşittir üç” senaryosunu öneriyor. Bu birleşmenin PowerFleet’in hizmet olarak yazılım (SaaS) tekliflerini önemli ölçüde geliştirmesi bekleniyor.

PowerFleet’in, bir şirketin birleşik büyüme oranı ve kar marjının %40’ı aştığı 40 Kuralı metriklerine ulaşma ve aşma hedefleri de vurgulandı. Şirket bu kilometre taşına 2026 yılının başlarında ulaşmayı hedefliyor. Firmanın haberinde PowerFleet’in %20 gelir artışı, %70 brüt kar marjı ve %30 düzeltilmiş FAVÖK marjı hedeflerine dikkat çekiliyor. Ayrıca PowerFleet, Unity platformu için abone tabanını 3 milyonun üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Craig-Hallum’un PowerFleet hakkındaki olumlu görüşü, şirketin stratejik hedeflerine ve birleşmeden beklenen sinerjilere dayanıyor. Firma, şirket bu iddialı finansal ve operasyonel hedefler doğrultusunda çalışırken uzun vadeli yatırımcıların PowerFleet hisselerine sahip olmaktan fayda sağlayacağına inanıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

golovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu