Ekonomi

WP Carey hisseleri, kazanç sürprizinin ardından Raymond James’in notunu düşürdü

Raymond James Pazartesi günü, WP Carey & Co. (NYSE: WPC ) geçen Cuma günü hisse senedi fiyatlarında yaşanan önemli düşüşün ardından hisse senedinin notunu Outperform’dan Market Perform’a düşürdü. WP Carey dördüncü çeyrek kazançlarını açıkladıktan ve konferans görüşmesi yaptıktan sonra hisse senedi %6,5 düştü.

Şirketin 2024 Düzeltilmiş Faaliyet Fonu (AFFO) rehberliğini daraltması ve sürdürmesiyle ilk kazanç raporu tatmin edici göründü. WP Carey ayrıca dördüncü çeyrekte 346 milyon dolarlık işlem ve yılbaşından bu yana 177 milyon dolarlık işlemle yatırım faaliyetinin devam ettiğini bildirdi. Bilançodaki ofis mülklerinin satışındaki ilerleme, ofis varlıklarını şirketin toplam Yıllık Taban Kirasının (ABR) %3’ünün altına düşürdü.

Görünüşte olumlu olan bu gelişmelere rağmen, daha derin analizler endişeleri ortaya çıkardı. Şirketin yatırım hacmi beklentisinin 250 milyon dolar artması, daha faydalı süreçlere işaret etti. Geriye kalan ofis satışları için süre 2024 yılının ilk yarısına kadar uzatıldı ve Lineage holdinglerinden beklenmedik 3 milyon dolarlık temettü elde edildi. Bu faydalı faktörlere ve son rehberden bu yana düşen faiz oranlarına rağmen AFFO rehberi değişmeden kalıyor.

“Konferans görüşmesine kadar birkaç kredi sorunu ve önemli bir yenilememe yaşanmadı ve yatırımcıların güncellenmiş 2024 kılavuzunun olumlu bir gelişme olmadan daha düşük olacağını fark etmesiyle hisse senedi, görüşmenin başında 60 dolardan öğle vakti 57 doların altına satıldı. Doğrusunu söylemek gerekirse yatırımcılar şaşırdılar ve net kiralamada bu nadiren iyiye işarettir.” “Bu bir şey” dedi.

InvestingPro Analizi

WP Carey & Co. WPC Inc. (NYSE:WPC) ile ilgili en son gelişmelerin ışığında InvestingPro, şirketin mali durumu ve hisse senedi performansı hakkında pahalı bilgiler sunuyor. 12,55 milyar dolarlık mevcut Piyasa Değeri ve 2023’ün 4. Çeyreği itibarıyla son on iki ayda %91,96’lık önemli bir Brüt Kar Marjı ile WPC, gelirine göre fayda yaratma konusunda etkileyici bir yetenek sergiliyor. Ancak şirketin hisseleri, %-14,83’lük bir aylık Fiyat Toplam Getirisi’nin de gösterdiği gibi önemli bir dalgalanma yaşadı.

InvestingPro İpuçları, hisse senedinin şu anda aşırı satış bölgesinde olduğunu ve bunun yatırımcılar için potansiyel bir fırsat sinyali olabileceğini öne sürüyor. Bu değerlendirme, fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum osilatörü olan Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) dayanmaktadır. Buna ek olarak, WPC, hissedar getirilerine yönelik güçlü bir taahhüt sergilemiş, temettü ödemelerini 26 yıl üst üste sürdürmüş ve mevcut Temettü Getirisi %6,0’dır.

Şirketin F/K Oranı 17,49 iken, yakın dönem kâr büyümesine kıyasla yüksek bir F/K Oranı ile faaliyet göstermesi, hisse senedi değerlemesine bakanlar için dikkat çekicidir. Ayrıca analistler, WPC’nin bu yıl kârlı olacağını tahmin ediyor ve bu tahmin, şirketin son on iki aydaki kârlılığıyla da destekleniyor.

InvestingPro, WPC’nin finansal verilerini ve hisse analizini daha derinlemesine incelemek isteyen yatırımcılar için kapsamlı bir ek ipucu listesi sunar. okuyucular PRONEWS24Kupon kodunu kullanarak yıllık veya altı aylık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim alabilir ve InvestingPro tarafından sunulan tüm bilgi ve verilere erişebilirler.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haymana-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu