Teknoloji

Xbox Serisi Oyunlar 2023’te 70 Dolar Olacak

 
Teknoloji devi Microsoft, büyük (AAA) birinci taraf Xbox Series X/S oyunlarının fiyatını 2023’ten itibaren 70$’a çıkaracağını duyurdu. Gelecek yıldan itibaren Forza Motorsport, Redfall ve Starfield gibi çıkış oyunları önümüzdeki yıl içinde çıkacak. ABD için 69.99 $.
 
Bölgesel fiyatlandırma yapılacak
 
 
 
Oyun fiyatlarını 70 dolar fiyat etiketiyle yayınlayacağını doğrulayan Microsoft, IGN’e yaptığı açıklamada bölgesel fiyatlandırmanın farklılık göstereceğini bu nedenle diğer ülkeler için net bir satış rakamı veremediğini belirtti.
 
Bir Microsoft sözcüsü bahis hakkında şunları söyledi: “Bu fiyat değişikliği, oyunların içeriğine, ölçeğine ve teknik kapsamına uygun olacaktır. Ekiplerimiz tarafından Xbox için geliştirilen tüm oyunlar, yayınlandıkları gün Game Pass hizmetinde bulunacaktır.
 
Öte yandan, Ağustos 2020’de Take-Two tarafından yayınlanan NBA 2K21, 70 dolardan çıkış yapan ilk yeni nesil oyun oldu. Activision, Sony, EA ve Square Enix gibi diğer oyun şirketleri de bu yolu izledi. Daha yakın zamanlarda, Assassin’s Creed yayıncısı ve geliştiricisi Ubisoft, ileriye dönük büyük yapımlar için normal fiyatlandırmanın 70 ABD doları olacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu