Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Ogan’a ne dedi? İşte o fotoğrafın hikayesi

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde adayların salt çoğunluğu elde edememesi üzerine yeni cumhurbaşkanını seçmek için 28 Mayıs Pazar günü yeniden sandık başına gitti. Türk siyasi tarihinde ilk kez gerçekleşen ikinci tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde Recep Tayyip Erdoğan, rakibi Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha mağlup ederek cumhurbaşkanı seçildi.

BİRİNE MEYDAN OKU

Erdoğan, gece Külliye’de balkon konuşması yaparak zaferini ilan etti ve binlerce vatandaşa seslendi. Konuşmasının ardından Cumhur İttifakı başkanlarına da teşekkür eden Erdoğan; Devlet Bahçeli, Mustafa Destici, Zekeriya Yapıcıoğlu, Fatih Erbakan, Lider Aksakal ve Sinan Ogan ile tek tek el sıkıştı. O anlarda Erdoğan’ın Ogan’la uzun süre el sıkıştığı ve aralarında diyalog geçtiği görüldü.

ÖZEL TEŞEKKÜR

Merak edilen anları konu alan kulisler canlandırıldı. Abdülkadir Selvi’nin hesabına göre; Erdoğan’ın o dönem ilk turda rakibi olan ancak ikinci turda tüm linçlere rağmen kendisine desteğini açıklayan Sinan Oğan’a “İkinci turdaki desteğiniz ve duruşunuz için teşekkür ederim” dediği öğrenildi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu