Haber

Uluslararası sularda Türk balıkçı teknesine saldırı: 2 yaralı

Uluslararası sularda Türk balıkçı teknesine saldırı: 2 yaralı

Adana’nın Karataş ilçesinden ayrılan balıkçı teknesine Suriye rejimi güvenlik güçlerinin ateş açması sonucu 2 kişi yaralandı.

HATAY – Adana’nın Karataş ilçesinden ayrılan balıkçı teknesine Suriye rejimi güvenlik güçlerinin ateş açması sonucu 2 kişi yaralandı.

Dün Karataş’tan yola çıkan “Mahmut Can” isimli tekne, uluslararası sularda iken Suriye rejimi güvenlik güçleri tarafından saldırıya uğradı. Saldırıda kaptan ve yanındaki kişi yaralandı. Geminin birçok yerinde kurşun izleri oluşurken, geminin camları da kırıldı. Kaptan yaralı olarak gemiyi Hatay’ın Samandağ ilçesine getirdi. Yaralılar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç açıklama yaptı. Bilgiç, yaptığı açıklamada, “Adana Karataş limanından yola çıkan Mahmutcan-1 isimli Türk balıkçı teknesi, dün (28 Mayıs) uluslararası sularda seyir halindeyken Suriye rejimi güvenlik güçlerine ait iki gemi tarafından ateş açıldı ve bu şekilde iki balıkçımız hafif yaralanmış ve teknede maddi hasar meydana gelmiştir.Uluslararası sularda meydana gelen ve Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma konusu edilen bu üzücü olayın takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Ofis.”

marmaris-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu