Haber

DP Göç ve Sosyal Politikalar Başkanı İlay Aksoy: ‘Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanırsak HÜDA-PAR’ı dizginleriz’

Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalar Lideri İlay Aksoy, Meclis’e giren HÜDA-PAR için, “Bu yapıların Meclis’te iktidara gelmesi için uygun zemin oluşturuldu. Milletvekilliği seçimi ayrı, cumhurbaşkanlığı alırsak onları dizginleyebiliriz.”

Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalar Başkanı İlay Aksoy, 14 Mayıs Pazar günü yapılan seçimlerin belirsiz sonuçlarına göre HÜDA PAR’ın Meclis’e girmesini değerlendirdi. “Türkiye’yi zorlayacaklar” diyen Aksoy, dikkatleri üzerine çekti. 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna katılarak, “Cumhurbaşkanlığını alırsak dizginleriz” dedi.

Aksoy özetle şunları kaydetti:

“TÜRKİYE’DE ÖRGÜTLENEBİLİRLER”

“Türkiye’yi çok esnetecekler. Ancak bunlar yabancı yapılanmalarına dayandığı için sınır güvenliği sorunları nedeniyle artık Türkiye’de örgütlenme imkanına sahip olacaklar. 11 yıllık savaş sırasında terörle bağlantılı birçok kişi kaçak yollardan Türkiye’ye girdi. Vatandaşlık da verdiler.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ KAZANDIRIRSAK GÜÇLENDİREBİLİRİZ”

Hizbullah terör örgütü bunlar için ideal bir zemindir. Cihatçı bir zihniyetle Türkiye Cumhuriyeti’ne tamamen karşı bir yapıdır. Geçmişten gelen terörle bağlantısı var. TBMM’de bu yapıların güçlendirilmesi örgütlenmeleri için uygun bir zemin oluşturmuştur. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile parlamento seçimlerini farklı tutmalıyız. Başkanlığı alırsak, onları dizginleyebiliriz.”

haberakcakale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu