Haber

Emir Can İğrek’in yeni albümü ‘Parti İptal’de öne çıkan şarkı ‘Ali Cabbar’

2015 yılından bu yana 30’dan fazla single ve iki albüm yayınlayan Buyruk Can İğrek’in üçüncü albümü “Parti İptal”, müziği ve hikayesiyle geniş kitleleri etkisi altına aldı.

Şarkının melodisi “Beş Milyon Ödünç Verebilir misin?” 1974 yılında çekildi. “Sinema” adlı film için bestelenen müziklerin melodisi ile karşılaştırıldığında basında pek çok haber yayınlandı ve sosyal medyada tartışma yaşandı.

Tartışmalara son noktayı koyan Buyruk Can İğrek, “8 yıllık mütevazi meslek geçmişimde hiçbir şarkım çalınmadı. İddiası olan dava açıp bilirkişilere sorabilir.

Her notumun her kelimesinin altına imzamı atıyorum. Daha çok çalışarak bu ligde yıllarca temiz top koşturacağız.” İğrek yaptığı açıklamada, müziğin ortasındaki benzerlik hissinin nereden kaynaklandığını şu sözlerle açıkladı:

“9/8’lik ritim kalıbında ve halk müziği biçiminde olduğu için merdiven ezgileri bir benzerlik duygusu oluşturabiliyor. Burada da 2-3 saniyelik bir merdiven ezgisini andırıyor.”

Buyruk Can İğrek’in kendine has tarzıyla kalıplara sığmayan, beklentileri tam anlamıyla karşılayan albümü, kült müziğiyle şimdiden listelerde üst sıralara yerleşti.

Müzik eleştirmenleri ve müzikseverlerden tam not alan “Parti İptali”nin söz ve müziği Buyruk Can İğrek’e, düzenlemesi Yiğit Avcı’ya ait.

“Ali Cabbar”, aşık olduğu kız başka biriyle evlendiğinde ve düğününde klarnet çalmak zorunda kalan köy müzisyeni Ali Cabbar’ın hikayesini anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu